Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,03 października
Imienieny:
Teresa, Gerard, Bogumił‚
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Szlaki turystyczne
obrazek
Przez trzy miejscowości naszej gminy, tj. Horodło, Wieniawkę i Strzyżów, wszystkie oddalone od Hrebennego około 4 km przebiega pieszy szlak turystyczny, zwany szlakiem "Nadbużańskim". Przebiega on wzdłuż doliny Bugu na granicy państwowej z Białorusią i Ukrainą, wschodnim skrajem Polesia Lubelskiego i Wyżyny Lubelskiej od miejscowości Kózki do Hrubieszowa. Ma ok.320 km i jest najdłuższym szlakiem pieszym w regionie lubelskim. Na całej trasie spotkamy cenne obszary przyrodnicze, z parkami krajobrazowymi i rezerwatami przyrody oraz szereg interesujących zabytków architektury z wieloma dawnymi cerkwiami unickimi, a także liczne miejsca historyczne. W okolicach Chełma szlak prowadzi przez Hniszów, gdzie rośnie słynny dąb „Bolko", Świerże z ciekawym parkiem podworskim i kościołem, Dorohusk, gdzie zwiedzimy pałac Suchodolskich, Izbę Regionalną i kościół, Turkę z pomnikową aleją i Izbą Regionalną, Husynne z parkiem podworskim, Uchańkę z Kopcem Kościuszki, Dubienkę z kościołem i cerkwią prawosławną oraz miejscowość Skryhiczyn położoną w Strzeleckim Parku Krajobrazowym

Przebieg w okolicach Chełma: Kózki - Mierzwice Stare - Serpelice - Gnojno - Janów Podlaski - Pratulin - Neple - Terespol - Kostomłoty - Kodeń - Jabłeczna - Sławatycze - Hanna - Stawki - Rożanka - Włodawa - Orchówek - Sobibór - Zbereże - Hniszów - Świerże - Dorohusk - Uchańka - Dubienka - Skryhiczyn - Horodło - Wieniawka - Strzyżów - Hrubieszów PKS.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ