Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
niedziela,14 lipca
Imienieny:
Stella, Bonawentura, Marcelin
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Historia sklepu spożywczo - przemysłowego
obrazek
Okres międzywojenny XX w.

Pierwszy sklep we wsi, który zlokalizowany był na tzw. Podstawiu prowadziło małżeństwo Maria i Ochman Moszko. Następnie sklep funkcjonował w domu Pana Tadeusza Osińskiego. Prowadzili go Władysław Gorogosz i Sygerek vel Sygarek.

Okres powojenny.

W latach 50-tych, po przeniesieniu sklepu do Pana Jeżyny handel prowadził Dech Stefan. Następnie sklep znowu przeniesiono do domu Osińskich i tu sprzedażą zajmowały się następujące osoby: Zofia Denys, Tadeusz Osiński, Teresa Zienkiewicz, Feliksa Peredun oraz Tadeusz Sokal. Po przeniesieniu sklepu do domu Heleny i Jana Kaczyńskich sprzedawali w nim: Tadeusz Sokal, Eugenia Strzelecka, Stanisław Worobik. W latach 60-tych XX w. we wsi pobudowano nowy sklep, który działał pod egidą Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Horodle. W sklepie tym sprzedawali: Stanisław Worobik, Maria Ostrowska(Lipniewska), Bogusława Kasprzak(Palonka), Alfred Młynarczuk, Maria Grudziuk(Jeżyna), Barbara Pirogowicz(Hajkowska), Roman Hajkowski,Stanisława Patyjewicz i od 12.03. 1987 r. Elżbieta Dejer, która w 1995 r. odkupiła od GS budynek i prowadziła w nim działalność handlową do 31.01. 2017 r.
Od 1.02. 2017 r. do 12.10.2017 r. działalność handlową prowadził Tomasz Niedźwiedź, w sklepie o wdzięcznej nawie "U Misia".


GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ