Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,18 kwietnia
Imienieny:
Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Atrakcje
obrazek
Miejscowość nasza leży na Grzędzie Horodelskiej, która jest skrajem północno-zachodniej części Wyżyny Wołyńskiej. Grzęda stanowi pas wzniesień osiągających wysokość od 220 do 230 n n.p.m. i zbudowana jest z margli kredowych pokrytych lessem. W całym regionie, a więc i w naszej miejscowości także, występuje czarnoziem. Jego obecność sprawia, że nasza wieś jest obszarem typowo rolniczym.
Krajobraz naszej miejscowości stanowi mozaikę pagórków, pociętych dolinami, którymi przepływają małe cieki wodne, nazywane zwyczajowo rowami. Największy "rów" przepływa przez dolinę położoną w północnej części wsi. Zbiera on wody z pozostałych cieków i odprowadza ją do granicznej rzeki Bug, oddalonej 4 km od Hrebennego. Na niektórych mapach ciek ten zaznaczany jest jako rzeka Wieniawka. W ostatnich latach we wszystkich istniejących ciekach zamieszkały bobry, które budując swoje żeremia stanowią pewną uciążliwość dla okolicznych rolników.
W stawie należącym do zespołu dworskiego oprócz ryb znajduje się liczna populacja żaby błotnej oraz okazy rzekotki drzewnej.
Atutem naszej miejscowości jest bujna zieleń latem, czyste powietrze o każdej porze roku, błoga cisza i spokój oraz bliskość do historycznych atrakcji Horodła i Hrubieszowa, a także oddalone o 8 km przejście graniczne w Zosinie, którym można dostać się na "zieloną Ukrainę".
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ