Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
niedziela,16 grudnia
Imienieny:
Albina, Zdzisław
dziś
pogoda_1
-2°C
jutro
pogoda_2
-3°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Odpady komunalne po nowemu
obrazek
Wójt gminy Horodło informuje, że uchwałą Nr XXVII/168/17 Rady Gminy Horodło z dnia 11 grudnia 2017r, w sprawie wyboru metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia tej stawki - od dnia 01 stycznia 2018 roku zostały ustalone nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Ustala się stawkę opłaty od jednego mieszkańca w danym gospodarstwie, jeżeli odpady- są zbierane w sposób selektywny 6,00 złotych miesięcznie.
Ustala się stawkę opłaty od jednego mieszkańca w danym gospodarstwie, jeżeli odpady - nie są zbierane selektywnie 13,00 złotych miesięcznie.

Ponadto od 01 stycznia 2018r., wchodzą nowe zasady segregacji odpadów:

- pojemnik lub worek niebieski z napisem „PAPIER”
wrzucamy: (opakowania z papieru, karton, tekturę, katalogi, ulotki, prospekty, gazety, papier szkolny, biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty, książki, papier pakowy, torby, worki papierowe),

- pojemnik lub worek zielony z napisem „SZKŁO”
wrzucamy: (butelki, słoiki po napojach i żywności, w tym butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych, szklane opakowania po kosmetykach),

- pojemnik lub worek żółty z napisem „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
wrzucamy: (odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, nakrętki, kapsle, zakrętki od słoików, plastikowe opakowania po produktach spożywczych, opakowania wielomateriałowe kartony po mleku i sokach, opakowania po środkach czystości, torby plastikowe, worki, reklamówki, inne folie, aluminiowe puszki, puszki po konserwach, folie aluminiową, metale kolorowe, zabawki z tworzyw sztucznych),

- pojemnik lub worek brązowy z napisem „BIO” (odpady biodegradowalne)
wrzucamy: (odpadki warzywne i owoce, resztki jedzenia),

- pojemnik lub worek czarny (pozostałości po segregacji, w tym popioły z palenisk domowych)

Zgodnie z treścią ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej otrzyma zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadów komunalnych wyliczonej na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji (będzie to iloczyn nowej stawki opłaty i liczby osób podanych w deklaracji zamieszkujących daną nieruchomość).

Termin uiszczania opłat nie ulegnie zmianie tj. kwartalnie - bez wezwania w terminie do ostatniego dnia miesiąca kończącego kwartał.

W przypadku gdy właściciel nieruchomości nie będzie uiszczał opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu, wydana zostanie decyzja określająca wysokość opłaty, stosując wysokość opłaty podaną w zawiadomieniu zgodnie z art. 6m ust. 2b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Jeżeli w dalszym ciągu mają Państwo pytania dotyczące oznaczenia pojemników lub nowych zasad segregacji odpadów, prosimy o kontakt:

- Referat Rozwoju Gospodarczego i Ochrony Środowiska - 84 6515402

- Referat Finansowy - 84 6515446

/Podano za stroną www UG Horodło/
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ