Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,22 kwietnia
Imienieny:
Kaja, Leon, Łukasz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
HTK zbiera chętnych na internet i telewizję po światłowodzie.
obrazek
Do Gminy Horodło zwróciła się Hrubieszowska Telewizja Kablowa (HTK) z prośbą o pomoc w ustaleniu, którzy mieszkańcy gminy są zainteresowani skorzystaniem z dostępu do internetu oraz telewizji w technologii światłowodowej. HTK rozpoczęła realizację projektu z dotacją unijną (w ramach z projektu POPC), którego celem jest zbudowanie rozległej sieci światłowodowej i radiowej na terenie całego powiatu. Na czwartkowym spotkaniu rady gminy przedstawiciele HTK opowiedzieli o korzyściach z budowy infrastruktury zarówno dla gminy jak i mieszkańców oraz poprosili radnych i sołtysów o pomoc w zebraniu informacji dot. gospodarstw domowych zainteresowanych skorzystaniem z usług świadczonych po sieci HTK.

W tej chwili Hrubieszowska Telewizja Kablowa świadczy usługi:
Dostępu do internetu (100 Mbps) w cenie 36 zł miesięcznie
Telewizja Cyfrowa (98 kanałów z możliwością rozszerzenia oferty) w cenie 29 zł miesięcznie
Telefonia stacjonarna (możliwość przeniesienie numeru i rozmowy w sieci HTK gratis) w cenie 12 zł miesięcznie

Jednorazowy koszt doprowadzenia kabla światłowodowego do domów zależy od odległości od głównego kabla światłowodowego. Można ten koszt znacznie obniżyć poprzez zmianę projektu w taki sposób, aby główny kabel przechodził możliwie blisko zainteresowanych mieszkańców. W tym celu radni oraz sołtysi zostali wyposażeni w specjalne, krótkie ankiety. Prosimy zainteresowanych mieszkańców o kontakt bezpośrednio z radnymi i sołtysami w celu wpisania się na listę. Zebrane dane posłużą ewentualnemu skorygowaniu sieci telekomunikacyjnej w taki sposób, aby lepiej służyły tym mieszkańcom, którzy potrzebują szybkiego internetu i telewizji oraz ograniczeniu budowy w miejscach, w których mieszkańcy takich potrzeb nie zgłaszają.

/podano za stroną Urzędu Gminy w Horodle/
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ